Chłopcy z bombowców

Bomber boys : fighting back
historia, II wojna światowa,
literatura faktu
hunter

Książka poświęcona najbardziej niedocenianej brytyjskiej formacji II wojny światowej ? lotnictwu bombowemu

Arrski | 2014-11-01
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Załogi bombowców zawsze były niedoceniane i skrywały się w cieniu sukcesów pilotów samolotów myśliwskich. Dodatkowo, wielu uważało bombardowania, w których ginęli cywile (co niestety na wojnie jest nieuniknione) za niepotrzebne. Książka ta pokazuje członków załóg, ich losy i rozterki.

| 2012-06-19
Przeczytana: maj 2011

Bardzo szerokie i kompleksowe kompendium wiedzy o lotnictwie bombowym podczas II wojny. Mamy tu wszystko: zasady rekrutacji, szkolenie, logistykę, zadania bojowe, spędzanie czasu wolnego, nawet stresy zwiazane ze służbą (zainteresują pewnie każdego, kto czytał ''Paragraf 22''). Także rzut oka na drugą stronę - ofiary bombardowań, czyli niemiecka ludność cywilna. Jest to ostatnimi czasy temat dwuznaczny moralnie i kontrowersyjny - autor nie wypowiada się tu jednoznacznie, lecz podkreśla olbrzymie straty wśród załóg bombowców, najwyższe w całych brytyjskich siłach zbrojnych (w stosunku do ogólnej liczby). Polecam!

MrKokosik | 2012-12-01

Bardzo Lubie historyczne książki.Może być ciekawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MrKokosik

filipes1603 | 2016-06-30