Okładka książki Domek z kart

władza, partia, intryga, dziennikarka
typ
papier
Edyta
6.94 (17 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Powieść o mechanizmach i żądzy władzy. Francis Urquhart, czołowa postać klubu parlamentarnego partii rządzącej w Wielkiej Brytanii, pragnie tylko jednego: władzy. Dąży do niej, nie bacząc na nic, w myśl zasady: cel uświęca środki. Na trop jego nikczemnych matactw i intryg natrafia ambitna i przebojowa dziennikarka, Mattie Storin, i postanawia wydobyć je na światło dzienne. Okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczała, Urquhart bowiem cieszy się poparciem wielu wpływowych osobistości. Wtedy Mattie uzmysławia sobie, jaką naiwnością było sądzić, że prasa, "czwarta władza", jest niezależna od władzy politycznej. Czy mimo wszystko wierna etyce zawodowej dziennikarka potrafi się jej przeciwstawić?

źródło opisu: http://allegro.pl/michael-dobbs-domek-z-kart-stan-bdb-i1348180477.html

źródło okładki: http://pl.gojaba.com/book/8489874/Domek-z-kart-Michael-Dobbs

Opinie czytelników
Turms | 2014-04-03
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Podejrzewam, że gdyby nie amerykańska ekranizacja nigdy bym nie dowiedział się o istnieniu tej książki. A tak dzięki Frankowi Underwoodwi trafiłem w pełen intryg i spisków, świat brytyjskiej polityki, którą umiejętnie zza kulis steruje Francis Urquhuart, marzący tylko o tym żeby wprowadzić się na jeden z najważniej adresów świata polityki - Downing Street 10. I żeby się tam dostać nie cofnie się praktycznie przed niczym.

jerzujerzu | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Wyśmienita intryga. Nie mam zamiaru zdradzać tresci jednak zakończenie jak dla mnie bardzo rozczarowujące. Mimo tego dobra książka, polecam

dabal | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moim zdaniem bardzo nierówna, momenty opisujące działania Francisa przedstawione są rewelacyjnie, ale cała część dotycząca Matie jest nudna - i te rozterki z Johnem. Myślę, że pan Doobs, widział początek takiej gry, ale koniec to już raczej zmyślił.

NevermindinMan | 2014-07-22
paulina | 2014-07-12