Alchemia pieniądza

Wydawnictwo: KE Liber
biznes, finanse

Autor zrywa maskę tajemnicy i w porywający i przystępny sposób przedstawia pełną historię najsłynniejszej z finansowych katastrof. Alchemia pieniądza jest w równym stopniu opowieścią o strategii i ludziach stojących za upadkiem jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych, wyjaśnieniem mechanizmów funkcjonowania współczesnego rynku finansowego oraz krótką historią rozwoju tej przynoszącej miliardy dolarów branży. Jednak poza nielicznymi podanymi do informacji publicznej faktami historię LTCM okrywa tajemnica. Zróżnicowana natura transakcji LCTM, których pełny obraz miały tylko najwyżej postawione w funduszu osoby, utrudniała rozwiązanie zagadki.

marcel_ss | 2015-12-08
chuck | 2014-06-07