Trypoliskie ABC

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ABC". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry

źródło opisu: Iskry, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ArtZ72 | 2016-12-07
Przeczytana: 1992 rok

Jedna z wielu książek z serii ABC. W niniejszej poznajemy Libię lat 80-tych. Jest tu też mowa o historii Libii (w tym walce o niepodległość w czasach agresji faszystowskich Włoch), obyczajach, geografii, saharyjskich Tuaregach, a także poczynaniami rządzącego wówczas tym północnoafrykańskim krajem pułkownika Kadafiego. Gdy Pan Samusik pisał tę książkę, w Libii pracowały tysiące Polaków (o nich także mowa w książce). Dla wielu z nich, a także ich rodzin ta publikacja może stanowić swego rodzaju reminiscencję. W sytuacji mizernego wyboru polskojęzycznych publikacji na temat Libii, "Trypoliskie ABC" jawią się jak przysłowiowa oaza na libijskiej pustyni. I choć od ich wydania minęły jakieś trzy dekady, to lepsze to niż nic lub prawie nic.

Monika | 2015-02-21
babidi1992 | 2015-01-13