Szachowe klejnoty

83-217-2260-1
poradnik, hobby, szachy
sport
Gatorek

Autor o książce : książkę tę napisałem dla tych miłośników gry w szachy, którzy chcieliby wiedzieć o niej coś więcej poza ściśle fachowymi wskazówkami, zawartymi w podręcznikach do nauki gry. Poczynając od legend o początkach szachów w zamierzchłej przeszłości, książka stara się opowiedzieć Czytnikowi jak najwięcej o szachach, szachistach i najróżniejszych atrybutach "królewskiej gry", poruszając sprawy poważne i błahe, doniosłe i zabawne, ale dla każdego zwolennika gry - na pewno interesujące.

źródło opisu: książka

źródło okładki: http://alejka.pl