K2 8611 m. Ostatnia bariera

Wydawnictwo: Sport i Turystyka
8 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
alpinizm, wspinaczka, Himalaje, góry
Honorka22

Książka jest relacją z polskiej wyprawy na K2 w 1976 roku. Autor, Janusz Kurczab, był kierownikiem tej wyprawy. Wejście na szczyt skończyło się niepowodzeniem - grupa musiała wycofać się do bazy 200 m przed wierzchołkiem góry. Na jednej z wkładek zamieszczono zdjęcia wszystkich członków wyprawy z mini biografiami.

źródło opisu: okładka książki

Piotr Ćwik | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, Góry
Przeczytana: 24 marca 2016

Janusz Kurczab przedstawia losy pierwszej polskiej wyprawy na drugą górę Ziemi. Dla lubiących historię czytelników - do których się zaliczam - niewątpliwym plusem będzie zwięzły, ale w miarę szczegółowy opis ataków na K2. Fanom gór, zwłaszcza wysokich, szczególnie polecam. Bardziej obojętnym czytelnikom niekoniecznie musi się spodobać.

Anna | 2016-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Góra 1