Otchłań

Wydawnictwo: GiG
Full alert
thriller,
Rafał

Najnowocześniejsza amerykańska łódź podwodna. 25.000 ton lśniącego metalu - superszybka "Command One" - budząca grozę wojskowa machina, wyposażona od dziobu po rufę w najbardziej wyrafinowane urządzenia nawigacyjne. Ten cud techniki zostaje wydany na pastwę dwóch radzieckich łodzi podwodnych oraz niewidzialnego wroga, który przyczaił się na pokładzie... Kapitan Donald Smith staje przed dramatycznym wyborem: życie załogi czy bezpieczeństwo kraju...

źródło opisu: [GiG, 1991]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sławomir | 2016-10-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 października 2016

Autor się nie obcyndala. Akcja toczy się szybko, wręcz błyskawicznie. Mogłoby się wydawać, że super i w ogóle. Jednak tempo akcji to nie wszystko. Nie ma klimatu. W konstrukcji ta książka przypomina mi holokaust. Wszystko zaplanowane, równo, skutecznie ale radochy w tym żadnej. Dodatkowo jest tak naiwna, tak powierzchowna. Kurcze, wykreowani bohaterowie istnieją wyłącznie z uwagi na to, że autor ich wymienił. Żadnego rysu, żadnego charakteru. No nic, kompletnie nic. Polny kamień przy drodze ma więcej życia w sobie. Znajomość w dziedzinie podwodniactwa? Chyba tylko taka, że jako dziecko autor zanurkował kilka razy w wannie. No zero orientacji w realiach militarnych, szpiegowskich, żadnych.
Polecam jeśli ktoś chce to poczytać w celach masochistycznych, chce się jakoś ukarać, albo ma inne dewiacje, tak złożone, że książka i tak mu już nie zaszkodzi.

Marcus | 2013-10-26
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Jeżeli poszukujesz luźnej, dość przejrzystej i mało wymagającej od czytelnika fabuły to jest to książka doskonale spełniająca taką rolę. Sama akcja jak i rozwój akcji nie "powala" na kolana ale patrząc realnie i dawkując właściwie oczekiwania czytelnicze od thrillera klasy B, można przy tej książce dość dobrze "zabijać" czas np. w czasie monotonnej podróży. Coś dla miłośników klimatów - niestety nieco odległych - Polowania na Czerwony Październik. Nie jest jednak aż tak źle dlatego przeczytaj "Otchłań". Telewizja oferuje dużo więcej gorszych lotów programów i filmów więc zagłębiając się w lekturę co prawda wiele nie zyskasz ale też i nie stracisz...

Malkontent | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

Książka prosta do bólu. Każdy aspekt spłycony do granic możliwości. Jeżeli autor pisze o technice to same jakieś frazesy. Jak pisze o seksie, to jakoś tak nieporadnie. Gdyby nie pewne brutalności typu obcinanie genitaliów, to wydaje mi się, że mogłaby to być książka młodzieżowa.

żabot | 2013-06-04

Czytałem dawno, więc niewiele chyba pamiętam. Na kolana na pewno nie powalało, być może ludzie znający się na uzbrojeniu, oczytani w Clancym i podobnych, załamują ręce z powodu niedoróbek i błędów, ale czytało się całkiem dobrze. Biorąc pod uwagę, że ksiażeczka nie gruba, w sam raz na zabicie czasu w oczekiwaniu na pociag czy w monotonnej podróży. Ot, jedno z wielu czytadeł do przeczytania i zapomnienia, jak masa książek o Bondzie, horrorów Mastertona, Herberta, masówki SF czy wielu, wielu innych.

snierzyn | 2013-03-08

Słaba książka. Straszne bzdury autor podaje zarówno opisując specyfikację okrętu, jak też zachowanie polityków. Im bliżej końca, tym więcej głupich wpadek. I niepotrzebne wstawki erotyczne. Nie polecam fanom okrętów podwodnych.

Rafał | 2010-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Fabuła dość nudna. Tandetny kryminał. Miałem wrażenie, że pod koniec autorowi już nie chciało się więcej pisać i chciał skończyć tą książkę jak najszybciej.

portos | 2016-09-28
Adriana | 2016-08-19