Współczesna polityka pieniężna w Polsce

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320814987
biznes, finanse

Część pierwsza książki poświęcona jest stosowanym w przeszłości i obecnie strategiom polityki pieniężnej, ewolucji poglądów na politykę pieniężną oraz jej kształtowi instytucjonalnemu. Druga część opracowania to konkretyzacja najważniejszych elementów współczesnej polityki monetarnej, tj. stabilności cen i niezależności banku centralnego oraz sposobów jej mierzenia. Część tę zamyka prezentacja analitycznych narzędzi opisu samej polityki pieniężnej oraz badania jej wpływu na gospodarkę. Rozważania te stanowią punkt wyjścia całościowej polityki monetarnej w Polsce po 1989r.

qba | 2013-01-10
Alf | 2013-03-27