Egipski król słońce Amenhotep III

10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Egypt's Sun King
historia
mika

Z noty wydawcy: „Pięknie ilustrowana biografia Amenhotepa III – faraona, którego 37-letnie panowanie stanowi kulminację potęgi i prestiżu starożytnego Egiptu. Kwitnąca cywilizacja starożytnego Egiptu. Niezwykły portret najświetniejszego władcy Egiptu i życie codzienne dworu w Tebach – opisane rok po roku. Bogata osobista korespondencja Amenhotepa z władcami innych supermocarstw...

Z noty wydawcy:

Kwitnąca cywilizacja starożytnego Egiptu.

Bogata osobista korespondencja Amenhotepa z władcami innych supermocarstw starożytności, a także pozostawione przez faraona inskrypcje na skarabeuszach – słynne „biuletyny” upamiętniające ważne wydarzenia z okresu jego panowania.

Sztuka rządzenia wielkim imperium; małżeństwo z królową Teje i dyplomatyczne małżeństwo z cudzoziemską księżniczką.

Szczegółowo ukazane prywatne życie króla – od wzorów na suficie jego sypialni po odwiedzające go rankiem osoby, ulubione kolory, a nawet imię kota należącego do rodziny.

Ponad 130 ilustracji, w tym zdjęcia skarbów i zabytków, dotąd rzadko pokazywane publiczności.

Drzewo genealogiczne Amenhotepa III."

źródło opisu: http://archeologiczna.com/egipski_krol-slonce__ame...(?)

źródło okładki: http://archeologiczna.com/gfx/1271072566.8418.jpg

Lidia | 2014-09-02

Pięknie wydana i rewelacyjnie napisana biografia Amenhotepa III. Serdecznie polecam.

mika | 2010-12-11
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Egipt