Życie codzienne w Pekinie

Tłumaczenie: Marcin Łochowscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie codzienne w miastach orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
83-88938-01-0
życie codzienne, Pekin,
historia
mika

Treść niniejszej książki ogranicza się do przedstawienia życia codziennego w Pekinie, stolicy Chin, gdyż ze względu na odmienność i niepowtarzalność tego miasta, życie w nim różni się od innych chińskich aglomeracji

źródło opisu: http://www.positivo.pl/sklep/zycie_codzienne_w_pekinie_p304332.xml

źródło okładki: http://static.edusklep.pl/plik/zdjecie/3/6/9/0/4/369044_6.jpg

Gracjan Triglav | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Socjologiczny portret miasta z lat 1999-2001. Pekin z przełomu tysiącleci sprawia wrażenie wielkiej prowizorki, miasta które traci swą przeszłość kosztem wymuszonej modernizacji, błyskawicznie upodabniając się do innych megamiast Dalekiego Wschodu.

Czytelnika może miejscami razić rytmika tekstu oraz niefortunne stylistycznie zdania, ale w żaden sposób nie utrudnia to zrozumienia przekazu. Największym mankamentem są powtórzenia informacji. Drobne błędy, np. pomyłki przy odmianie słów czy literówka przemianowująca NBA na MBA (str. 118) – to już małe miki . W stopce wydawniczej brak nazwisk osób odpowiedzialnych za korektę i redakcję – w tym można upatrywać występowanie powyższych niedociągnięć.

Pomimo tego że tekst w obecnej formie kwalifikuje fragmentarycznie się do obróbki, jest on napisany dobrze, jasno i rzetelnie, z humorem i znawstwem, inteligentnie. Autor przedstawia nam masę interesujących, szczegółowych informacji – bez których ciężko mówić o uporządkowaniu myślenia o...

tercja | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017