Życie codzienne w Pekinie

Tłumaczenie: Marcin Łochowscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie codzienne w miastach orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
83-88938-01-0
życie codzienne, Pekin,
historia
mika

Treść niniejszej książki ogranicza się do przedstawienia życia codziennego w Pekinie, stolicy Chin, gdyż ze względu na odmienność i niepowtarzalność tego miasta, życie w nim różni się od innych chińskich aglomeracji

źródło opisu: http://www.positivo.pl/sklep/zycie_codzienne_w_pekinie_p304332.xml

źródło okładki: http://static.edusklep.pl/plik/zdjecie/3/6/9/0/4/369044_6.jpg

Gracjan Triglav | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Socjologiczny portret miasta z lat 1999-2001. Pekin z przełomu tysiącleci sprawia wrażenie wielkiej prowizorki, miasta które traci swą przeszłość kosztem wymuszonej modernizacji, błyskawicznie upodabniając się do innych megamiast Dalekiego Wschodu – tak architektonicznie jak i pod kątem nowego, zwesternizowanego stylu życia (choć jest to westernizacja bardzo powierzchowna).

Czytelnika może miejscami razić rytmika tekstu oraz zdarzające się autorowi niefortunne stylistycznie zdania – może to irytować, ale w żaden sposób nie utrudnia zrozumienia przekazu. Największym mankamentem są występujące w tekście powtórzenia informacji – choć także nie jest to wielkim dramatem.
Są i drobne błędy: błędna odmiana słów czy literówka przemianowująca NBA na MBA (str. 118), ale to niewielkie mankamenty. Drobnica. W stopce wydawniczej brak nazwisk osób odpowiedzialnych za korektę i redakcję – w tym upatruje występowanie powyższych niedociągnięć.

Pomimo tego że tekst w obecnej formie kwalifikuje...

Man1ex | 2016-02-05
clirek | 2014-04-04