Świat Apocalypto

Wydawnictwo: POLWEN
Relación de las casas de Yucatán
Majowie, Meksyk, Jukatan, Apocalpto
historia
rzuczasty

Choć cywilizacja Majów była wysoko rozwinięta, dziś jej spadkobiercy to przeważnie biedni rolnicy, a śladem dawnej świetności ich przodków są jedynie monumentalne świątynie. Wspaniałość tych budowli budzi podziw i nasuwa pytania: Jak parę tysięcy lat temu mogło powstać coś tak niezwykłego? Jaki poziom musiała osiągnąć kultura mająca swój początek tysiące lat przed Chrystusem, skoro była zdolna tworzyć takie dzieła?

źródło opisu: okładka.

Emisunflower | 2013-12-20

Wydaje mi się że ta książka , była nawet dobra . Aczkolwiek , po przeczytaniu książki , obejrzałam film .Pierwszy raz chyba stwierdzę że film bardziej mi się podobał , wiele efektów i dużo akcji .
Opowiada o końcu cywilizacji Majów, a bohaterowie posługują się rodowitym językiem. Historia opiera się na przeżyciach jednego z wielu wojowników amazońskiej dżungli – Łapy Jaguara. „Apocalypto” rozwija się stopniowo, najpierw opisywane są przeżycia bohaterów, ich wzajemne relacje, codzienne czynności, polowania itd. Wszystko ukazane jest na przykładzie jednego z plemion. Wśród nich Łapa Jaguara jest mężczyzną szanowanym, młodym i nieco beztroskim. Chce być dobrym ojcem dla swojego dziecka. Od początku jednak możemy zaobserwować, że jest człowiekiem innym od pozostałych, wyjątkowym. Wydaje się być nieco przestraszony wizją wkroczenia w bezwzględną dorosłość, czasami działa pod wpływem strachu.

Nadchodzi czas próby dla Łapy Jaguara. Pewnego dnia jego wioskę napada inne plemię....

Miratrix | 2011-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Świat Apocalypto. Szczerze? Sięgnęłam po tą książkę z czystej ciekawości. Spodobała mi się okładka oraz opis z tyłu książki. Nie przypuszczałam, że historia Majów tak mnie wciągnie. Jednak nie powiem, że książka jest najlepsza. Daty i imiona są tak trudne do zapamiętania, że na końcu nie mogłam się połapać, więc czytałam jeszcze raz.

Nie pałam do książek historycznych aż tak wielką miłością jak do science fiction czy kryminałów psychologicznych, ale jednak ta książka ma coś w sobie.

Grzegorz | 2016-09-29
marek | 2016-05-10