Diagnoza psychoanalityczna

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Psychoanalytic diagnosis : understanding personality structure in the clinical process
978-83-7489-227-8
Cathhhy

Pierwsza od wielu lat książka, która w sposób przystępny przedstawia psychoanalityczną teorię osobowości i jej implikacje praktyczne. Ta obszernie wyjaśniająca wszystkie zagadnienia praca jest źródłem wiedzy zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Dla czytelników zorientowanych psychodynamicznie stanowi znakomite wprowadzenie do diagnozy psychoanalitycznej. • Bogata kliniczna i...

• Bogata kliniczna i teoretyczną historia poszczególnych zaburzeń opisanych w DSM-IV.
• Rzetelna wiedza dotycząca teorii i praktyki psychodynamicznej.
• Specjalistyczna wiedza psychoanalityczna na temat uznanych wzorców charakteru.
• Pomoc w kształtowaniu uwagi terapeuty i tworzeniu stylu interwencji terapeutycznej.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/6359,diagnoza-psychoanalityczna.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/6359,diagnoza-psychoanalityczna.html

Anja | 2014-02-04

Chcesz się dowiedzieć co to jest osobowosc schizoidalna ,masochistyczna,dysocjacyjna...czym zajmuje się psychoanaliza? Jakie są relacje z osobą kompulsywną,co oznacza osobowosc borderline?.
Jesli są w Twoim otoczeniu są ludzie, których zachowań nie rozumiesz to ta ksiazka jest dla Ciebie :-)
Wg mnie "Diagnoza psychoanalityczna "jest dogodną lekturą absolutnie dla kazdego,nie tylko dla osob studiujacych paychologię .

Goraco polecam !

apm | 2014-04-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Dobra książka dla osób interesujących się typami osobowości - jak się kształtują, co je charakteryzuje, czego można się spodziewać.
Dla psychoterapeutów pozycja bardzo przydatna, wręcz bezcenna.

tilia | 2016-12-31
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

Świetna książka - językowo i merytorycznie. Czyta się jednym tchem.

Rafał | 2017-01-27
dasiu | 2017-01-12