Tsunami

Scimitar SL-2
83-7301-597-3
wybuch, wulkan, tsumani
Edyta

Znany wulkanolog znika tuż po swoim odczycie. Rok później niespodziewanie wybucha wulkan Mount St. Helen w stanie Waszyngton. Nowy prezydent USA nie widzi związku między tymi wydarzeniami, ale dla byłego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego, admirała Morgana, są one jak sygnał alarmowy. Czyżby Ray Kerman, osławiony terrorysta z Hamasu, znów zaczął działać? Podejrzenia szybko się potwierdzają – Hamas stawia USA ultimatum, grożąc zesłaniem na Wschodnie Wybrzeże gigantycznego tsunami. Morgan wie, że może je wywołać tylko uderzenie głowicy atomowej w Cumbre Vieja, wulkan na Wyspach Kanaryjskich. Kieruje operacją „Przypływ” – ewakuacją ludzi i poszukiwaniami okrętu podwodnego mogącego wystrzelić rakietę.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,24281,eid,25988,tytul,Tsunami,ksiazka.html

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,24281,eid,25988,tytul,Tsunami,ksiazka.html

wioletta | 2013-04-06

Książka bardzo ciekawie napisana bez zbędnego patosu ,pomimo iż dotyka problemu terrorystycznego i ociera się o wpływy polityki USA i krajów Bliskiego Wschodu.Nie jestem zwolennikiem tego rodzaju literatury,a jednak z przekory sięgnęłam po nią.Mile zaskoczona treścią ,chociaż dla mnie osobiście pod koniec książka zawiera zbyt dużo treści technicznej i militarnej.

thomson | 2015-07-23
Przeczytana: 17 lipca 2012