7 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Occasion of sin
83-7129-874-9
tajemnica, kościół, wiara
Edyta

Zmarłemu śmiercią męczeńską kardynałowi z archidiecezji chicagowskiej opinia publiczna zaczyna przypisywać zasługę cudownego uleczenia ciężko chorego dziecka. Kościół postanawia zbadać życie ewentualnego kandydata do beatyfikacji, a może nawet - kto wie? - przyszłego świętego. Na podstawie rozmów z bliskimi zmarłego dostojnika Kościoła zaczyna rysować się jego biografia, zadziwiająco skomplikowana i niejednoznaczna. Jak głęboka była jego wiara? Czy dotrzymywał ślubów czystości? Jak wytłumaczyć wypadki uzdrowień, przy których był obecny jeszcze za swojego życia? Nawet po znalezieniu odpowiedzi na część z tych pytań tajemnica świętości pozostanie tajemnicą...

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=24314

źródło okładki: http://www.swistak.pl/a12170094,Andrew-M-Greeley-Pokusa-.html

yakamoz | 2014-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Bohaterem książki jest zmarły kardynał, którego życie bada wyznaczony przez władze kościoła ksiądz. Musi podjąć decyzję czy dokonać kanonizacji zmarłego. Poznajemy życie kardynała z perspektywy osób jemu najbliższych. Czy ci którzy kochali go najmocniej są wiarygodni w swoich zeznaniach?
Czy ksiądz Laurence będzie obiektywny w swojej opinii? Jak życie kardynała wpłynęło na życie najbliższych mu ludzi?
Książka jest ciekawie skonstruowana, w pewnym momencie dowiadujemy się całej prawdy o życiu kardynała, później zastanawiamy się czy ta prawda zostanie ujawniona.

Agnieszka | 2014-02-10
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

oj,jest co przemyśleć :-)

Łukasz Wawrowski | 2016-04-25
Magda | 2015-08-20