Sny dla dorosłych i dla dzieci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzeczy literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
83-87316-17-2
Stawarski, Malbork
poezja
A--

Humoreski poetyckie Stokowskiego i magiczne grafiki Stawarskiego, czerpiące swój poetycki ładunek z codziennej rzeczywistości, układają się w ideę wypożyczalni człowieczych snów. Żartobliwe, a jednocześnie pełne magii obrazy Stawarskiego, znanego z rysunków w tygodniku „Wprost”, oraz humoreski poetyckie Stokowskiego łączy w jednym tomie przewrotna idea katalogu wypożyczalni człowieczych...

Żartobliwe, a jednocześnie pełne magii obrazy Stawarskiego, znanego z rysunków w tygodniku „Wprost”, oraz humoreski poetyckie Stokowskiego łączy w jednym tomie przewrotna idea katalogu wypożyczalni człowieczych snów. Teksty stylizowane są na miniscenariusze filmowe, a obrazy można potraktować jako rodzaj scenografii albo plastycznego zapisu akcji dramatycznej. Zapraszają do podjęcia swoistej gry intelektualnej, do zabawy, odgadywania i stwarzania niezwykłych sytuacji w świecie wyobraźni. Budulcem tych pełnych absurdalnego komizmu fantazji stają się przedmioty z ciasnych wnętrz mieszkań komunalnych, małżeńskie rozmowy i rytuały, krajobrazy żuławskich wsi i pomorskich lasów, zdezelowane autobusy i gwiazdy – te najbliższe, tuż nad naszymi głowami. Autorzy mieszkają i pracują w Zamku Malborskim.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl