Ostatni pasaż. Przepowieść o byciu byle-jakim

Seria: Pasaże
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
A--

Czwarta część Pasaży Rutkowskiego jest diagnozą współczesnej kultury uwolnionej od kłopotów myślenia; namiętnym protestem przeciwko bylejakości współczesnego życia, które coraz częściej irytuje postępującą infantylizacją, utratą tradycji, poczuciem bezsensu, „gadaniną” wypierającą dążenie do rozumienia, wiedzą zastępującą mądrość… Napisana z pasją, momentami nawet z furią książka jest ważnym głosem w toczącej się dyskusji o kondycji społeczeństw ponowoczesnych i wartości kultury postmodernistycznej.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl

Radykalnaja | 2014-02-27
Przeczytana: 24 lutego 2014

Mało w niej Paryża, za to wiele filozofii, analizy i rozważań. Doskonała dla chcących poszerzać horyzonty myślowe w niekonwencjonalny sposób i szukających przyczyn upadku tradycji, odczłowieczania, tryumfu przeciętności. Mocna, szczera - okrutnie szczera i bardzo dobra!

ewenementka | 2015-02-19
Przeczytana: 2014 rok

Ciężko przebrnąć przez niektóre fragmenty, zwłaszcza te poprzetykane obcojęzycznymi zwrotami. Pojawia się jednak wiele inspirujących i ciekawych fragmentów. Warto porozmyślać nad przedstawionymi przez autora tezami.

Camille | 2016-11-19
maladie | 2014-12-06