Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość

Wydawnictwo: Fundacja Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Alcoholics Anonymous Comes of Age
978-83-87043-43-8
AA, pijak, alkoholik
Robert

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie. W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie Wspólnota AA przyjęła odpowiedzialność za wszystkie swoje sprawy. Druga część zawiera wystąpienia Billa W. dotyczące Trzech Legatów Zdrowienia, Jedności, Służby; trzecia zaś głosy przyjaciół AA, duchownych, lekarzy, prawników.

źródło opisu: http://www.aa.org.pl

źródło okładki: http://www.aa.org.pl

Meszuge | 2013-12-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2004

Wspólnota Anonimowych Alkoholików - niezwykły ruch uhonorowany w 1951 roku prestiżową Nagrodą Laskerów, który odmienił życie milionów ludzi bez względu na ich obywatelstwo, rasę, wyznanie, wiek, płeć, który zmienił wyobrażenie świata na temat choroby alkoholowej, który nie przyjmuje żadnych dotacji, opiera się na zasadzie anonimowości i… nie jest rządzony, ani kierowany przez nikogo.

Ta książka opisuje pierwsze dwadzieścia lat istnienia AA, a więc czas, w którym wszystko się rodziło, kształtowało.

Książka podzielona została na trzy części, z których każda ma własny układ chronologiczny. Z jednej strony może się to wydawać mało wygodne, ale z drugiej, daje okazję zobaczenia pewnych wydarzeń oczami kilku różnych osób.

W pierwszej części zaprezentowano konwencję Anonimowych Alkoholików w St.Louis (USA), z okazji dwudziestej rocznicy powstania Wspólnoty. Była to konferencja szczególna. Podczas niej właśnie Ruch AA przyjął pełną odpowiedzialność za siebie na siebie. Jak rozumiem,...

Piotr Krupa | 2011-03-07
Przeczytana: styczeń 2011