Doktor Bob i dobrzy weterani. Biografia, wraz ze wspomnieniami o początkach AA na Środkowym Zachodzie

Wydawnictwo: Fundacja Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dr. Bob and the Good Oldtimers
978-83-87043-68-1
Robert

Anonimowi Alkoholicy , ze względu na swoją specyficzną naturę nie mogli powstać dzięki tylko jednej osobie - sednem Wspólnoty jest dzielenie się. Zatem o Billu W. i Doktorze Bobie mówi się jako o jej współzałożycielach. Jednakże jak dotąd chirurg z Akron pozostaje mniej znaną postacią niż jego partner. Niniejsza książka ma na celu, w możliwie najpełniejszy sposób, przedstawienie postaci Doktora Boba . Historia współzałożyciela AA przeplata się
z ekscytującymi i burzliwymi historiami pierwszych uczestników i pionierskich grup AA na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych.

źródło opisu: http://www.aa.org.pl

źródło okładki: http://www.aa.org.pl

Meszuge | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Dobrze napisanych biografii jest pewnie wiele. Ta jest jedną z nich. Jednak w pewnym sensie jest wyjątkowa. Wyjątkowa tak, jak wyjątkowy jest jej bohater i jego dzieło. Doktor Bob wraz z Billem W. jest uznawany za jednego z głównych współzałożycieli Anonimowych Alkoholików, dziwnej wspólnoty, która nie jest organizacją, nie wiąże się z żadną religią czy wyznaniem, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie zwalcza ani nie popiera żadnych poglądów i której jedynym celem jest pomoc osobom uzależnionym od alkoholu.
Książka opowiada zarówno o Doktorze Bobie i pierwszych trzeźwych alkoholikach, jak i o początkach samej Wspólnoty AA w Stanach Zjednoczonych.

GrZ | 2015-08-04
Paweł Prokopowicz | 2017-06-07