Usagi Yojimbo: Opowieść Tomoe

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Cykl: Usagi Yojimbo (tom 22)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Tomoe's Story
sakai, usagi, komiks
komiksy
Grzegorz

Tomoe to wieloletnia przyjaciółka ronina Usagiego. Podobnie jak główny bohater jest doświadczonym samurajem, ale w przeciwieństwie do Miyamoto pozostaje na służbie możnego rodu Geishu. W tym albumie poznajemy najważniejsze przygody, które Tomoe przeżyła wspólnie z Usagim. Bohaterka opowiada o tym, jak została nadworną wojowniczką pana Noriyukiego. Jak zwykle w albumach z serii Usagi zło...

Jak zwykle w albumach z serii Usagi zło czynią zarówno ludzie, jak i siły nadprzyrodzone. Usagi i Tomoe znów będą musieli stoczyć niejedną walkę.

W zbiorze znalazła się również niezwykła historia pt.: Chanoyu. To w mistrzowski sposób ukazana słynna japońska ceremonia przyrządzania i podawania herbaty.

Stan Sakai jest laureatem Parent's Choice Award, Inkpot Award, Harvey Award, trzech hiszpańskich wyróżnień Haxtur, Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarskiego, kilku Nagród Eisnera i prestiżowej National Cartoonist Society Award w kategorii komiksu.

źródło opisu: Egmont, 2009

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/usagi_yojimbo/22,okladka

figgin | 2011-01-10

Zaznaczam, że opinia dotyczy całej serii, nie pojedynczego zeszytu. Seria jest świetna. Forma udająca produkt dla dzieci przewrotnie skrywa niedziecinną treść. Coś wspaniałego! Przypuszczam, że dla milośnikow Japonii to prawdziwy rarytas, ja oceniam z punktu widzenia zwyklego zjadacza chleba.

Paweł | 2016-10-01
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane