Rachunkowość można zrozumieć

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Publikacja jest z jednej strony próbą wytłumaczenia podstawowych elementów rachunkowości. Po to aby zrozumieć. Dopiero po jej przeczytaniu warto sięgnąć po prawdziwy i dokładny poradnik. Poza tym książka przedstawia stosunkowo trudny temat w łatwy i przystępny sposób. To bardziej dialog pomiędzy dwojgiem młodych ludzi na początku swoich zawodowych dróg niż monolog profesora na uczelni. W zasadzie obydwoje poznają świat rachunkowości razem, wzajemnie się do tego motywując. On niby coś wie, ale ponieważ ona mu się podoba, chce być mądrzejszy. Ona ma świetne pomysły i szuka wsparcia wśród osób, które mogą jej pomóc w ich realizacji. Jak się rozwinie ta dziwna historia można przeczytać na łamach kolejnych rozdziałów. To książka dla tych, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z księgowością lub z jakiś względów potrzebują zrozumienia jej podstaw. Jeżeli zaczynasz uczęszczać na wykłady z rachunkowości lub prowadzisz jakiś biznes i chciałbyś zrozumieć, co to księgowość, powinieneś zastanowić się nad przeczytaniem tej książki. W rzeczy samej księgowość to bardzo prosta rzecz, która przedstawiona w prosty i przejrzysty sposób daje się łatwo zrozumieć, a nawet polubić.

marcel_ss | 2015-02-26
Sylwia | 2013-10-27