Zabójstwo wielokrotne. Profilowanie kryminalne

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ola161

Niniejsza książka zawiera kompleksowe omówienie zagadnień związanych z zabójstwem wielokrotnym oraz szeregu metod wspomagających typowanie i wykrywanie nieznanych sprawców najbrutalniejszych przestępstw z użyciem przemocy. W opracowaniu przedstawiono wielopłaszczyznowe i interdyscyplinarne podejście do kryminologicznej analizy etiologii zabójstwa seryjnego i masowego, a wyciągnięte wnioski przełożono na ocenę kryminalistyczną fenomenu, przybliżając pojęcia profilowania kryminalnego, psychologicznego i geograficznego oraz analizy kryminalnej. Praktyczna wartość publikacji znajduje swoje odzwierciedlenie w zaproponowanych przez autora zintegrowanym modelu profilowania kryminalnego, instrukcji opracowywania materiału fotograficznego pod kątem profilowania oraz nowoczesnym Formularzu Klasyfi kacji Przestępstwa Zabójstwa dla potrzeb Systemu Profilowania Kryminalnego i Analizy Kryminalnej.

źródło opisu: www.gandalf.com

źródło okładki: www.gandalf.com

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2016-08-12
Na półkach: STUDIA, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Znakomita publikacja w tematyce profilowania.Modele,klasyfikacje i propozycja nowego modelu

Zaczytany | 2015-11-06

Ciekawa i dopracowana pozycja, niestety w dużej mierze jest powtórką z poprzedniej pracy autora.

antymon-yashabooks | 2016-09-16
Na półkach: 📖 2016., Przeczytane