Smak zazdrości

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Cykl: Klika z San Francisco (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The Ashleys: Jelaous?
BlackBerry

Pieniądze, uroda, a przede wszystkim popularność – za to mogłaby zabić każda dziewczyna w szkole. Od lat na topie są niezmiennie panny Ashley, teraz w towarzystwie przebojowej Lauren, która ma zamiar na stałe wejść do ścisłej elity. Czy supermodne księżniczki oprą się pokusie wystąpienia w nowym reality show? Za nic! Co zrobią, by utrzymać się na szczycie? Wszystko! Nawet najbardziej paskudne rzeczy...

Gdy w sieci rusza nowa strona z rankingiem popularności dziewczyn, okazuje się, że w walce o sławę nie ma miejsca na sentymenty. Kto stoi za powstaniem nowego portalu? I jak daleko posunie się Ashley Spencer by udowodnić, że tylko ona zasługuje na miano numeru 1?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

witcherrie | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Kolejny dzień z kolejną częścią ''Kliki z San Francisco''! Przyjaciółeczki czy jednak rywalki?
W ''Smaku zazdrości'' pojawia się tajemniczy ranking siódmoklasistek ze szkoły panny Gamble. Nazywa się ''Okiem Kliki'' jednak klika na pewno nie jest za niego odpowiedzialna. W takim razie kto? Ashley Spencer nie nurtuje za bardzo to pytanie- w końcu to ona jest #1!
Mnie się podoba Klika i ta część podobała mi się bardziej niż część pierwsza. Chyba dlatego, że czytamy o życiu panien A. i Lauren, a nie o nieudolnych próbach wbicia się Lauren. Mamy chłopaków, mamy zazdrość, mamy telewizję, mamy bogactwo. Czego więcej chcieć może nastolatka? Jednak nadal uważam, że dziewczęta zachowują się raczej na 15- latki niż na 12-latki. To drobny aspekt, który mnie irytuje.
Polecam i pamiętajcie! Królową jest tylko Ashley Spencer! Chociaż...Same przeczytajcie.

kamyk576 | 2014-02-25

''Modne ciuchy, najnowsze gadżety, a przede wszystkim SŁAWA! Każda dziewczyna w szkole dałaby się za nie pokroic żywcem. Od lat na topie są niezmnienne panny Ashley, teraz w towarzystwie przebojowej Lauren, która ma zamiar na stałe wejśc do ścisłej elity. Czy supermodne księżniczki oprą się pokusie wystąpienia w nowym reality show? Za nic! Co zrobią, by utrzymac się na szczycie? Wszystko! Nawet najbardziej paskudne rzeczy''

''Kiedy w sieci rusza nowa strona z rankingiem popularności dziewczyn, okazuje się, że w walce o miano najpopularniejszej nie ma miejsca na sentymenty. Kto stoi za powstaniem nowego portalu? I jak daleko posunie się Ashley Spencer, by udowodnic, że tylko ona zasługuje na miano # 1 ?''

Martha Oakiss | 2011-05-13
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 maja 2011

"Miała rodziców, którzy totalnie szaleli na jej punkcie; piękny, pełen obrazów dom z widokiem na zatokę San Francisco, służbę, która znała ją od małego i zrobiłaby dla niej wszystko. Dostawała każdy ciuch i gadżet, o jakim zamarzyła - nawet jeśli marzyła o nim przez marne 5 minut."

Ostatnio przybliżyłam Wam I tom nowej serii Melissy de la Cruz. Klika z San Francisco, typowa młodzieżówka o każdej szkole, toczy się dalej. Za kontynuację wzięłam się zaraz po skończeniu poprzedniej części.
Okładka w podobnym klimacie jak wcześniejszy tom. Jednak nie każcie mi zgadywać, która z bohaterek na niej jest - bo nie mam zielonego pojęcia :)
Pierwszy rozdział po krótce przybliży nam sytuację z poprzedniczki. Tak na wypadek, gdybyśmy nieco zapomnieli.
Tak jak w Uwaga! Nowa twarz! i tutaj Lauren ze wszystkich sił będzie próbowała dostać się do Kliki i zniszczyć ją od środka. Tym razem jednak powstał nowy plan. Jej ojciec dostał propozycję na nowe realty show, do...

Monika | 2012-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

"Smak zazdrości" jest drugą częścią serii "Klika z San Francisco", napisaną przez Melissę de la Cruz. Autorka pochodzi z Ameryki i napisała kilka serii, które zyskały ogromną popularność. Seria ta, jest moim pierwszym spotkaniem z tą autorką i jak na razie jest to dosyć udane spotkanie. Mam nadzieję, że kolejne książki pani Melissy, które będę miała okazję przeczytać, nie zepsują mojego zdania o jej twórczości.

"Czy zastanawiałyście się może, czy popularność można sprzedawać w butelkach, niczym perfumy celebrytek?"*

Wydarzenia z ostatniego tygodnia, zmieniły wiele rzeczy w życiu panien Ashley. Lili cieszy się, że Ashley jednak żyje, jednak mimo to ma jakieś wątpliwości co do jej osoby. Ashley jako pierwsza z Kliki ma chłopaka - Tri'ego, który jest przyjacielem A.A., a ona sama nie może przebywać w towarzystwie zakochanej pary, tak jakby była zazdrosna. A Lauren nie spocznie dopóki nie rozbije Kliki. Dzięki swojemu tacie ma okazję wystąpić w programie telewizyjnym, jednak do tego...

Kyou | 2013-09-09
Przeczytana: 08 września 2013

No i mimo słabej oceny poprzedniej części zabrałam się za drugą. Mamy tutaj historię tych samych dziewczyn, co w części poprzedniej. Ashley, Lili, A.A. oraz Lauren. Tym razem ta ostatnia próbuje naprawić to, co zepsuła i znów dostać się w szeregi Kliki. Tym razem wykorzystuje fakt, że zostaje zaproszona do telewizyjnego programu Królowa nastolatek. Prosi dziewczyny z Kliki by udawały jej przyjaciółki przez widzami. Powoli wtapia się w ich grupkę. Na dodatek w szkole ruszył blog Okiem Kliki i nie, nie jest to jakiś projekt Kliki. Żadnej z nich. Ocenia on wszystkie dziewczyny z szkoły panny Gamble. Oczywiście #1 jest Ashley, jednak Lili z całych sił próbuję strącić przyjaciółkę z piedestału.

Mamy tutaj też kłopoty sercowe, problemy z popularnością i inne. Tylko dlaczego to muszą być dwunastolatki? Jest to dla mnie tak bardzo nierealne. Czy dziewczynki w tym wieku naprawdę mogą wchodzić do drogich restauracji bez kolejek, nosić buty na wysokich obcasach i malować się jak...

AjeśliCiernie | 2014-05-14

Zabawne perypetie grupki nastolatek . Oderwanie od nie zawsze fajnej codzienności gwarantowane :>

Cuksowa | 2013-03-31

Ta część była już trochę lepsza, ciekawsza.

gabriella | 2012-07-21

Po pierwszej części tej książki nie byłam zbytnio do niej przekonana, ale sięgnęłam po drugą i bardzo mi się spodobała. Lekka , na po południe w sam raz. Jedynie mnie irytuje to, że bohaterki mają 12 lat, a sądząc po ich zachowaniu powinny mieć przy najmniej 16.

Caroline | 2011-08-06
Przeczytana: 09 listopada 2011

Ciekawa. Taka na umilenie popołudnia. Polecam!

Shizuma | 2012-05-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2012