Trafiona przez piorun. Stałam u bram nieba i piekła

Tłumaczenie: Agnieszka Zuba
Wydawnictwo: Vox Domini
Der Blitz hat eingeschlagen
978-83-86092-02-4
cuda, świadectwo
religia
hans

Niezwykłe świadectwo pani doktor Glorii Polo, Kolumbijki, ocalonej przez Boga w niezwykły sposób po porażeniu i spaleniu całego ciała przez piorun. To, co widziała i przeżyła wielokrotnie miała okazję opowiedzieć. Z zapisów jej wystąpień powstała książka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mroźny_poranek | 2013-11-30
Przeczytana: sierpień 2012

Czytając to niezwykłe świadectwo (celowo nie użyłam słowa "książka") mój rozum nie potrafił pojąć, jak kobieta, która została prawie, że spalona przez piorun, wyszła z tego praktycznie bez szwanku i teraz daje niezwykły dowód swojej wiary i ocalenia.
Czytając tą niezwykłą treść trudno wręcz uwierzyć w cud, jaki wydarzył się w ciele i życiu tej kobiety.
A jednak takie rzeczy się zdarzają i to nie tylko osobom wierzącym, ale jak można przekonać się, czytając to niezwykłe świadectwo, także agnostykom czy ateistom.
Myślę, że najlepszym dowodem na ten niezwykły cud jest fakt, że książka nie została rozprowadzona do sprzedaży w celach zarobkowych (rozprowadzana jest za darmo, jedyne co to trzeba pokryć koszty wysyłki).
Polecam ją wszystkim, bez względu na poglądy. Naprawdę warto ją przeczytać.

Karol | 2011-02-25
Przeczytana: 13 marca 2011

Książka jest niesamowita! Wstępem jest to, co się wydarzyło w aspekcie fizycznym. Trafienie przez piorun, zwęglenie narządów wewnętrznych, liczne obrażenia zewnętrzne, w tym skóry, piersi, groźba amputacji nóg i to, w jaki cudowny sposób wszystko to się odnowiło i kompletnie zagoiło.

Jednak najcenniejsze jest to, co Autorka przeżyła w sposób duchowy. Opowiada o przemianie jej duszy, która się dokonała podczas tego wstrząsającego doświadczenia. O jej podróży przez zakamarki duchowego świata. O wizji czyśćca, demonów, o konsekwencjach grzechu...

Najdobitniej uderzyła mnie wizja grzechów nieczystych i ich wiecznych konsekwencji: "(...) dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni".

Opowiada o duchowych konsekwencjach hołdowania tylko swojemu ciału, swojemu wyglądowi,...

Kasia | 2017-10-05
Przeczytana: 26 lutego 2016

Niezwykle poruszające świadectwo wiary. Naprawdę daje do myślenia, zmienia postrzeganie świata i własnych czynów. Szokuje, przeraża ale też wzrusza. Aczkolwiek, w tym miejscu muszę nadmienić iż takie treści należy traktować z dystansem.
Pozycja nie tylko dla wierzących.

"Szatan jest potworem, przyczyną i sprawcą wszelkiego zła, perwersyjnym, wstrętnym typem, który zniewolił wielu ludzi żądzą ciała i fałszywymi naukami, np. że diabeł nie istnieje. Wyobraźcie sobie, jaki jest sprytny, że daje się zanegować. Wmawia nam, że go nie ma, aby mógł spokojnie czynić z nami wszystko, co chce. Nawet wierzących okłamuje na wszelkie możliwe sposoby. Sieje zamęt wśród ludzi na tysiące sposobów i wykorzystuje słabe punkty każdej osoby."

Czyta się jednym tchem w przeciągu dnia / dwóch. Ciężko się oderwać.
Ciężko oceniać warsztat, książka jest wartościowa treścią.
Zostawia po sobie ślad w myślach na jakiś czas. Porusza.

Polecałabym przede wszystkim katolikom, którzy lubią raz na jakiś czas tę swoją wiarę wzburzyć, poruszyć, zdobyć większą motywację do stawania się lepszym człowiekiem, do walki ze swoimi wadami, które wszyscy mamy. Książka stanowi świetne narzędzie, za pomocą którego można się wyprowadzić z letargu, orzeźwić wiarę, a że jest krótka i szybko czytalna, to efekt ten można uzyskać bez większego wysiłku i w ekspresowym tempie.

książek: 1926
Konwalia | 2012-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Dowiedziałam się o jej istnieniu przez zupełny przypadek. Pochłonęłam jednym tchem i jestem wstrząśnięta! Nie wiem co o tym myśleć - totalny szok! Z pewnością jest to książka która odmieni moje życie. Już nigdy nic nie będzie już takie jak dawniej. Polecam każdemu, szczególnie tym którzy uważają się za katolików - daje do myślenia, przewartościowuje życie. Najgorsze jest że zawsze w głębi duszy czułam,że tak jest jak opisuje pani Gloria, lecz próbowałam zagłuszyć głos sumienia! Polecam gorąco każdemu - jest o czym myśleć!

Sylwia | 2013-06-10

Ciekawa, bardzo szczera i osobista relacja pewnej kobiety w średnim wieku traktująca o Bogu i jej trudnej drodze do poznania samej siebie - do zobaczenia własnych błędów właściwym, obiektywnym okiem.

JASKIERKA57 | 2012-09-21
Przeczytana: kwiecień 2012

JAK NAJBARDZIEJ POLECAM.KSIĄŻKA DAJE DO MYŚLENIA.PO JEJ PRZECZYTANIU INACZEJ ZACZEŁAM PATRZEĆ NA OTACZAJĄCY MNIE ŚWIAT.MOŻNA POWAŻNIE ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SWOIM ŻYCIEM.JAK NAJWIĘCEJ TAKICH KSIĄŻEK.

Melody | 2011-05-14

Niesamowicie poruszające świadectwo. Wiele mi uświadomiło. Myślę, że każdy powinien po nie sięgnąć, tym bardziej, że można je łatwo znaleźć w internecie.

magdusia87 | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Autentyczna opowieść o osobie, która miała "okazję" poznać swoje życie takim, jakie było naprawdę. Mogła zobaczyć swoją "Księgę życia" wydarzenie po wydarzeniu w odniesieniu do Bożych przykazań. Na wiele rzeczy zmieniła spojrzenie, ale czuła jednocześnie, że na naprawę jest już za późno. Dostała niesamowitą szansę powrotu do życia, namacalnie doświadczyła cudów. Teraz opowiada i daje swoje świadectwo, by być może ratować życie innych ludzi. Ciekawa, napisana prostym językiem historia kobiety porażonej przez piorun, nie mającej prawie żadnych szans na przeżycie. Daje możliwość spojrzenia na sprawy duszy, Boga, na nasze życie w odniesieniu do życia wiecznego. Warta przeczytania.

Izabela | 2012-07-21
Przeczytana: 16 lipca 2012

Wspaniała Książka, przeczytałam Ją jednym tchem.Umocniła moją wiarę i otworzyła oczy na wiele spraw, gdzie sumienie podpowiadało mi prawdę,ale ja zagłuszam Je.Na długo pozostaje w pamięci, Polecam!