6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-86204-58-3
Róża_Bzowa

Książka napisana przez pracownika naukowego Uniwersytetu Wrocławskiego i jednocześnie psychologa Archidiecezjalnej Poradni Adopcyjnej we Wrocławiu przedstawia sytuację psychologiczną rodziców oczekujących na dziecko oraz problem jawności adopcji.

Natasza | 2014-07-27
Przeczytana: lipiec 2014

W tej książce nie ma gotowych odpowiedzi na pytania zadawane przez osoby, które pragną mieć dzieci. Tym bardziej nie dostarcza rozwiązań lecz podtrzymuje na duchu , rozszerza spojrzenie i otwiera nowe drogi..

Książka w piękny sposób zakazuje małżonkom obwiniać się za swoją niepłodność. Mężczyzna czuje się zraniony w swej męskości, zwłaszcza jeśli to on okazuje się niezdolny do posiadania potomstwa. Często zradza się w nim uczucie wstydu i obawa, że nie jest prawdziwym mężczyzną.
Kobieta zaś zostaje zraniona w swej kobiecości. Marzy o zajściu w ciążę, chciałaby czuć w sobie poruszające się dziecko. Z powodu niepłodności czuje się pozbawiona istotnego wymiaru swej kobiecości, niemalże upośledzona ☹ ☹ ☹

Endorfina | 2016-10-13
Magcich | 2016-04-16