Wspomnienia niekontrolowane. Z historii PRL. Dziennikarze, część II

Seria: Świadectwa
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
PRL, dziennikarstwo
A--

Przygotowany przez Jerzego Waglewskiego tom Wspomnień niekontrolowanych to kontynuacja książki Z historii PRL. Dziennikarze z 2003 roku. Zawiera kolejną część opowieści dziennikarzy o ich życiu prywatnym i doświadczeniach zawodowych. Spisane relacje tworzą szeroką panoramę dziennikarskiego środowiska w okresie Polski Ludowej, również – co stanowi nowość w stosunku do tomu poprzedniego – spoza Warszawy. Autorzy wspomnień różnią się zarówno pod względem pokoleniowym, jak i zajmowanych pozycji. Inny jest też stosunek opowiadających do rzeczywistości socjalistycznej: od pełnej identyfikacji po ironiczny dystans. Jedno jest wspólne – chęć podzielenia się refleksją na temat roli wykonywanego przez nich zawodu.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl