Martwa natura z dzięciołem

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Still Life with Woodpecker
powieść,
hunter

Martwa natura z dzięciołem" jest nietypowym romansem rozgrywającym się we wnętrzu paczki cameli. Pokazuje nam na przykład, po co istnieje księżyc, wyjaśnia różnicę pomiędzy przestępcami a rozbójnikami, bada konflikt między aktywizmem społecznym a romantycznym indywidualizmem i maluje portret dzisiejszego społeczeństwa, w którym stoją obok siebie potężni Arabowie, monarchowie na wygnaniu i wodzirejki w ciąży. Zajmuje się również istotnym problemem rudzielców.

źródło opisu: Zysk i S-ka

źródło okładki: sklep.zysk.com.pl

ira | 2013-04-30
Przeczytana: 2000 rok

Był czas, kiedy uważałam tę powieść za świeżą, odkrywczą, wyjątkową.
Nabyłam nawet paczkę cameli... ;)

Kiedy wzięłam ją do ręki po latach, odbiór był zupełnie inny. Nie znalazłam w niej nic ciekawego ani zabawnego, a toporne i idiotyczne momentami tłumaczenie nie pomagało.

Widać trzeba mieć -naście lat...

Motta | 2012-08-01

Książkę kupiłam chyba ok 10 lat temu na ulicznym straganie za jakieś drobne. Z racji nałogowego czytania musiałam mieć coś do czytania więc jakoś wpadła mi w oko. I od tej pory zawsze gdy jest mi już za ciężko w życiu doczesnym to książka ta pomaga mi się oderwać i wyrwać a przede wszystkim odprężyć. Czytałam ją już ponad 10 razy i na pewno będę nadal do niej wracać. Bo ja chcę być czasami księżniczką a w domu mieć wybuchowego rozbójnika :)

Permanentna | 2011-04-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

najcudowniejszy, najbardziej zakręcony romans jaki czytałam.zabawny, wzruszający, romantyczny..poszerzający horyzonty hehe

Izanagi | 2011-03-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z moich ulubionych. Rzeczywistość miesza się z bredzeniem szczęśliwego:)

superJucha | 2012-09-18
Przeczytana: 08 maja 2001

Uwielbiam tę książkę :) jest cudownie niepowtarzalna i baśniowa.

Yothica | 2016-11-04
miloszbr | 2016-04-17
kachori | 2016-02-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Michał | 2015-09-21
pumaga | 2015-09-12
Czytamy w weekend

W redakcji następują urlopowe rotacje - jedni wracają opaleni i wypoczęci, inni w pośpiechu pakują walizki. Nasze grono zasiliła nowa stażystka, która również dzieli się swoją weekendową lekturą - zobaczcie z jakimi książkami spędzimy najbliższe dni!