Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne 2/2010

Cykl: Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
20803389
star wars, gwiezdne wojny, komiks, SWK
komiksy
Iwo

Star Wars Komiks - wydanie specjalne 2/2010 to piąty numer kwartalnika wydawnictwa Egmont. Ukazał się 2 czerwca 2010 w cenie 9,99 PLN. Ilustracja na okładce, autorstwa Jan Duursemay i Brada Andersona, została zapożyczona z oryginalnej okładki trzeciej części komiksu. Ilustracja na okładce. Ilustracja na okładce. Oblężenie Saleucami, jedna z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, było...

Ilustracja na okładce.
Ilustracja na okładce.

Oblężenie Saleucami, jedna z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, było serią bitew i potyczek między Wielką Armią Republiki a tysiącami specjalnie wyhodowanych klonów Morgukai, walczących po stronie Separatystów. Morgukai byli elitarnym zakonem wojowników rasy Nikto, pochodzącej z planety Kintan. Nienawidzili Jedi, dlatego wykształcili w sobie odporność na próby kontrolowania umysłu i używali broni z cortosisu, materiału odpornego na uderzenie klingą miecza świetlnego. Morgukai zostali znacznie przetrzebieni, ale jeden z ostatnich, Bok, przyłączył się do hrabiego Dooku i pozwolił się sklonować. Szkoleniem klonów zajęli się Anzatowie. Choć podobni do ludzi, mieli oni pewną specyficzną cechę, a mianowicie dwie długie ssawki, wysuwające się z twarzy. Służyły one do wysysania z ofiar energii życiowej, którą Anzatowie nazywali "zupą". Głód "zupy" był dla nich nie do opanowania i dlatego nieliczni przedstawiciele tej rasy, którzy próbowali poznać ścieżki Jedi, przeszli na ciemną stronę Mocy.

Zawiera:
o Oblężenie Saleucami, część 4

źródło opisu: ossus.pl

MistrzSeller | 2012-04-01
Przeczytana: czerwiec 2010

Świetny komiks. Fabuła ciekawa, ładne rysunki. Komiks wart swojej ceny.

Ignatius | 2016-10-23
Przeczytana: 02 czerwca 2010