Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne 1/2010

Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Cykl: Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
20803389
star wars, gwiezdne wojny, komiks, SWK
komiksy
Iwo

Star Wars Komiks - wydanie specjalne 1/2010 to czwarty numer kwartalnika wydawnictwa Egmont. Ukazał się 12 marca 2010 i kosztował 9,99 PLN. Ilustracja na okładce, autorstwa Ricka Leonardiego, została zapożyczona z oryginalnej okładki czwartej części komiksu. Po zaaranżowanym przez hrabiego Dooku wypadku Grievous został przewieziony na planetę Geonosis, gdzie tamtejsi technicy przygotowali mu...

Po zaaranżowanym przez hrabiego Dooku wypadku Grievous został przewieziony na planetę Geonosis, gdzie tamtejsi technicy przygotowali mu nowe, mechaniczne ciało. Stał się cyborgiem, połączeniem żywej istoty i maszyny, wojownikiem niemal doskonałym. Dooku wyszkolił go w walce mieczem świetlnym, generał był więc śmiertelnie groźnym przeciwnikiem dla Jedi, których nienawidził. Zabił wielu rycerzy, a ich miecze zachowywał jako trofea. Po śmierci Dooku został dowódcą całej armii Konfederacji. Dalej zabijał Jedi, którzy za wszelką cenę pragnęli go zlikwidować, bo liczyli, że pomoże to w szybszym zakończeniu działań wojennych. Jak pamiętamy z filmu Zemsta Sithów, do walki z Grievousem stanął Obi-Wan Kenobi. Komiks opowiada o wydarzeniach wcześniejszych – jego akcja rozgrywa się 24 miesiące po rozpoczęciu wojen klonów.

Zawiera:
o Generał Grievous, część 4

źródło opisu: ossus.pl

MistrzSeller | 2012-04-01
Przeczytana: 24 marca 2010

Okropny komiks. Beznadziejna fabuła. Słabe rysunki. Jedyną jego zaletą jest to iż może służyć jako środek na bezsenność (tak, jest aż tak nudny). Nie polecam!

Ignatius | 2016-10-23
Przeczytana: 12 marca 2010