Drzewo, na którym narodził się człowiek

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The three where man was born
powieść,
hunter

W 1972 roku autor odbył podróż z Sudanu przez Ugandę do Kenii i Tanzanii, odwiedzając rezerwaty dzikich zwierząt i parki narodowe w Serengeti, Maasai Nara i w kraterze Ngorongoro, a także stanowiska archeologiczne w wąwozie Olduvai i Laetoli w Rift Valley. Owocem owej wyprawy jest ta książka, jeden z najlepszych dokumentów opisujących przyrodę i ludzi Afryki Wschodniej, gdzie człowiek czuje się intruzem, kraina ta bowiem należy tak naprawdę do zwierząt.

źródło opisu: Zysk i S-ka

źródło okładki: www.sklep.zysk.com.pl

Mam ostatnio czytelniczego pecha. Albo to moje wymagania rosną?
"Drzewo, na którym narodził się człowiek" mogłoby być piekną opowieścią o Afryce. Na taką opowieść liczyłam biorąc tę książkę do ręki. Niestety, autor postawił na fakty, cyfry, historię i daty, co nie wyszło książce na dobre.
I znowu nie polecam...:(

bela | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

Temat dobry i ciekawy ale trudno się czyta poprzez nagromadzenie wielu
niepotrzebnych szczegółów.Szkoda.

robinslav | 2015-06-09