Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne 1/2009

Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Cykl: Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
20803389
star wars, gwiezdne wojny, komiks, SWK
komiksy
Iwo

Star Wars Komiks - wydanie specjalne 1/2009 to pierwszy numer nowego kwartalnika wydawnictwa Egmont. Ukazał się 30 czerwca 2009 w cenie 9,99 PLN. Wydanie specjalnie zawiera oprócz połączonych czterech części historii Bitwa o Jabiim. Okładka wydania, autorstwa Jan Duursemay, została zaczerpnięta z okładki oryginalnego wydania czwartej części serii. W pierwszym numerze wydania specjalnego...

W pierwszym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks wydrukowana zostanie "Bitwa o Jabiim" – komiks tworzący zamkniętą, 88-stronicową historię, rozgrywającą się w czasach wojen klonów. W oryginale ukazała się ona w zeszytach #55-58 cenionej serii Star Wars: Republic wydawnictwa Dark Horse Comics. Komiks opowiada o jednej z najważniejszych bitew wojen klonów, zakończonej klęską republiki i ewakuacją jej wojsk. Historię cechują wartka akcja i atmosfera napięcia. Występują tu znane postacie uniwersum Star Wars, z Anakinem Skywalkerem i Obi-wanem Kenobim na czele.

Zawiera:
- Bitwa o Jabiim, część 1