Transformacja firmy w nowej gospodarce. Koncepcje, strategie, struktury i technologie w zarządzaniu

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

W literaturze menedżerskiej spotykamy często pozycje książkowe mające bardzo atrakcyjne, marketingowe tytuły, które nie zawsze są skorelowane z treścią. Autor (...) książki jest bardzo rzetelny i sumienny w swoim zamierzeniu badawczym. Treści zawarte w pracy rozwijają wizje autora zawartą w tytule (...) Tok narracji jest przystępny i zrozumiały dla standardowego menedżera i właściciela firmy (...) Rozdziały ogólnoteoretyczne (...) zostały oryginalnie przedstawione w kontekście gry miedzy klasycznymi (...) a nowoczesnymi (opartymi na zasadach niematerialnych: informacja, wiedza, sieciowe systemy cyfrowe) czynnikami uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. (...) prof. Franciszek Krawiec konsekwentnie ilustruje i uprawomocnia przez szereg «mini przypadków decyzyjnych», co czyni książkę przystępną, przekonywującą i zrozumiała zwłaszcza dla polskiej praktyki gospodarczej. (...) zarządzanie marketingiem, jakością zostały pokazane w sposób «przekorny», co jest szczególnie ważne dla wyedukowanego menedżera. (...) książka zapełni (...) poważna lukę na polskim rynku wydawnictw menedżersko-ekonomicznych w zakresie publikacji poświeconych funkcjonowaniu i zarządzaniu firmami w gospodarce sieciowej. (...) Książka będzie (...) przydatna w treningach, szkoleniach, consultingu oraz w procesie dydaktycznym na wyższych uczelniach ekonomiczno-menedżerskich. Prof. drhab. Kazimierz PerechudaProfesor Krawiec jest człowiekiem mającym szerokie doświadczenie w badaniu przedsiębiorstw w różnych systemach gospodarczych i różnych regionach świata i dobrze się stało, że chciał się tą wiedzą podzielić z polskimi Czytelnikami. (...) jest to książka o charakterze monografii naukowej, ale miejscami (...) przekształca się w podręcznik, a nawet poradnik dla menedżerów. (...) rozdziały poświęcone są zmianom w otoczeniu współczesne