Pożegnanie smutnej gwiazdy

Cykl: Trylogia Rune (tom 2)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Death of a Blue Movie Star
Dorota_1988

Nakręcenie filmu dokumentalnego to skomplikowana i poważna sprawa. Ale Rune nie poddaje się tak łatwo. Zwłaszcza gdy fanatycy religijni podkładający bomby sami podsuwają jej temat historii. Chociaż usłyszy też, że taka opowieść powinna być „o zamachu, ale nie o zamachu…” I tak trafi na idealną bohaterkę: gwiazdę kina erotycznego, Shelly Lowe. „Chciała robić coś innego, ale nikt nie dał jej takiej szansy…”- powie o niej koleżanka z branży, już po śmierci Shelly w kolejnym zamachu bombowym. I teraz Rune ma naprawdę temat na film: znaleźć mordercę pięknej choć tragicznej kobiety. A pomóc jej w tym może Sam Healy z ekipy pirotechnicznej, całkiem przystojny na dodatek…

SickSense | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Niestety trylogię Rune zaczęłam czytać od końca. Może to jest powód dla którego ten cykl niezbyt przypadł mi do gustu. A może po prostu nie przepadam za główną bohaterką. Wprawdzie w drugim tomie mniej mnie irytowała niż w "Gorącym temacie" , to jednak Rune daleko do bycia moją ulubioną książkową postacią. Ta część nie wymęczyła mnie tak jak trzecia, ale też nie dała za dużo powodów, by polecać ją innym, czy dłużej ją wspominać. Po prostu przeciętny thriller, ani zachęcający, ani zniechęcający do sięgnięcia po inne tytuły autora.

Akurat ten cykl z początków kariery Deavera mi nie za bardzo podchodzi. Dobre, ale bez rewelacji.

gloksynia | 2011-06-05
Przeczytana: 2010 rok

Jak zwykle u Deavera, zaskakujące zakończenie, akcja szybka, jak dla mnie trochę za dużo szczegółów technicznych w niektórych momentach. Lubię Rune (bohaterka tej książki) już bardziej, niż w "Śmierci na Manhattanie", ale do Rhyme'a i Sachs jeszcze jej daleko.

ArtP | 2012-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2012

,,jak na Deavera zbyt "płytka", bez większych zwrotów akcji i napięcia w porównaniu do innych jego książek; ale skoro jest moim ulubionym autorem przeczytać należy

ewagor | 2016-12-10
rozniczka | 2016-03-14