Strategie zmian. Refleksje nad praktyką

Wydawnictwo: SWPS Academica
biznes, finanse

Dr Wojciech Daniecki jest psychologiem organizacji i doświadczonym konsultantem ds. zarządzania ludźmi. Specjalizuje się w ułatwianiu firmom i instytucjom przeprowadzania zmian strategicznych, restrukturyzacyjnych, technologicznych i kadrowych. W latach 80. kierował w Instytucie Psychologii PAN zespołem badaczy zajmujących się problematyką podmiotowości człowieka w systemie społeczno-gospodarczym. Współautor książki Podmiotowość jednostki w koncepcjach psychologicznych i organizacyjnych , autor Podmiotowego uczestnictwa w zarządzaniu . Na przełomie lat 80. i 90. prowadził zajęcia z psychologii zarządzania i metod rozwoju organizacyjnego na studiach magisterskich Uniwersytetu Stanu Colorado i Politechniki Stanu Louisiana. Z jego wiedzy i doświadczenia korzystały m.in. takie firmy i organizacje, jak Intrum Justitia , EPC, SIM, Lukas Bank , IBM Global Services , BASF Polska, T.U. Compensa , Softbank , Departament Informatyki PKO BP, PZU Życie , Biuro Finansów TP SA, Biuro Wdrażania Systemu IBIS Banku Handlowego, Urząd Służby Cywilnej. Poza działaniami doradczymi i projektowymi w ramach programów zmian prowadzi też warsztaty i treningi pozwalające kadrze klienta rozwinąć umiejętności konieczne do skuteczniejszego kierowania ludźmi w procesie przemian.