Pierwsze akwarium morskie

4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-60984-01-7
flora i fauna
davinczi

Książka porusza zagadnienia z zakresu zakładania i pielęgnowania akwarium słonowodnego (morskiego). Znajdują się w niej opisy sprzętu niezbędnego do przygotowania wody słonej oraz funkcjonowania takiego właśnie zbiornika. Ponadto posiada ona opisy stworzeń morskich takich jak koralowce, krewetki, szkarłupnie, mięczaki i ryby.

davinczi | 2010-12-08
Na półkach: Akwarystyka, Przeczytane

Przystępnie napisana książka na temat akwarystyki morskiej. Zawiera wszystkie podstawowe i niezbędne informacje dla początkujących w tej gałęzi akwarystyki hobbystów. Przede wszystkim omawia różnice pomiędzy utrzymanie słodko a słonowodnego zbiornika co dla ludzi posiadających akwaria klasyczne (słodkowodne) jest dużym ułatwieniem. Dzięki tej książce akwarystyka morska nie jest już taka "straszna" jaką się wydaje, wiele wniosła do mojego hobby. Polecam dla osób , które miały już jakiś kontakt z akwarystyką słodkowodną ponieważ niektóre zagadnienia np. "cykl azotowy" zostały pominięte(przebiegają identycznie w obu zbiornikach).

Dawid_Kucfir | 2016-08-06
Siabal | 2015-12-25