Flota światów

Wydawnictwo: Solaris
Fleet of Worlds
embriony, planeta
Dorota_1988

Pierwszy tom prequelu do Pierścienia Nivena (Hugo i Nebula), rozgrywajacy się na 200 lat przed odkryciem Pierścienia. W roku 2197 ziemski statek kolonizacyjny z zamrożonymi embrionami ludzkimi na pokładzie napotyka w Znanej Przestrzeni planetę podróżującą przez kosmos i załoga próbuje nawiązać kontakt z jej mieszkańcami... W pięćset lat później na planecie lalkarzy pracuje dla tej rasy załoga...

W pięćset lat później na planecie lalkarzy pracuje dla tej rasy załoga złożona z ludzi. W trakcie prowadzonych badań nad istotami wodnych istot Gw'oth dochodzą do wniosku, że lalkarze ich okłamują w kwestii ich pochodzenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Solaris, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwosolaris.pl

Andi | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Dla mnie osobiście rewelacja. Pochłonąłem ją w jeden dzień.
Książka trochę przypomina mi "Zapomnij o Ziemi", ale zawiera więcej drobnych szczególików, które tworzą pełniejszy obraz świata Ludzi i Lalkarzy.
Polecam.

zap6 | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Do prequela zasiadłem po przeczytaniu głównej sagi, kilka ciekawych wątków jednak brakuje mi tu napięcia czy uniwersum tak wspaniale zbudowanego w cyklu pierściania.

Łukasz | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014