Uwagi o wykrywalności i czynnościach śledczych w sprawach o zabójstwa

Wydawnictwo: Prometeusz
zabójstwa, seryjny morderca
popularnonaukowa
prometeusz

Józef Gurgul - dr nauk prawnych, Prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie (1960-1965), Prokurator Prokuratury Generalnej (1966-1989) i ostatecznie, Prokurator w Ministerstwie Sprawiedliwości do 1991 roku, kiedy to odszedł na emeryturę. Przedmiotem jego wieloletnich dociekań teoretycznych i praktycznych było zabójstwo. Prowadził osobiście lub nadzorował śledztwa o najpoważniejsze...

Przedmiotem jego wieloletnich dociekań teoretycznych i praktycznych było zabójstwo. Prowadził osobiście lub nadzorował śledztwa o najpoważniejsze przestępstwa kryminalne. Był prokuratorem nadzorującym śledztwo w sprawie zabójstw dokonanych przez Karola Kota, oskarżycielem w procesie innego seryjnego mordercy - Zdzisława Marchwickiego. Prowadził dochodzenie
w sprawie zabójstwa Jana Gerharda i w wielu innych, głośnych przestępstwach kryminalnych.

W swoim bogatym dorobku zawodowym posiada 6 napisanych monografii, których jest autorem lub współautorem, oraz ok. 350 artykułów naukowych.
Niniejsza praca jest pierwszą książką Józefa Gurgula, wydaną tylko raz przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 1972 roku (do użytku wewnętrznego). Obecne wydanie nosi aktualne poprawki autora.

źródło okładki: Wydawca

Paula | 2015-11-14