Przymierze z dzieckiem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-229-0
sakura

Tytułowe opowiadanie zbioru napisane zostało w 1927 roku, w czasach gdy o macierzyństwie najczęściej wypowiadali się mężczyźni, mówiąc dużo o "stanie błogosławionym" i "naturalnej radości bycia matką". Mało kogo obchodził głos samych zainteresowanych. Trzeba było dużej odwagi, aby będąc kobietą, napisać wtedy wprost, jakim trudem, jak głęboko indywidualnym procesem jest dorastanie do macierzyństwa, stawanie się matką. Zebrane tu opowiadania to historie przemiany, dojrzewania, nie tylko do macierzyństwa, ale i do wszystkiego, co niesie nam życie i czmeu musimy sprostać, aby zmieniając się - pozostać sobą.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/22/08/42/1322084253

Iza | 2016-11-18
Jade | 2016-06-30