Prehistoria polskiego Szekspira

Wydawnictwo: Literatura.net.pl
978-83-923645-3-5
teatr, Shakespeare
A--

Prehistoria polskiego Szekspira obejmuje wcześniejsze dwieście lat (wieki XVII i XVIII) - zanim na polskich scenach Szekspir przemówił po polsku. To opowieść o dwustuletnich podwalinach także naszej kulturowej tradycji szekspirowskiej. Autor jest teatrologiem, eseistą, krytykiem. W 1973 roku doktoryzował się u Marii Janion na Uniwersytecie Gdańskiej. Obecnie jest profesorem i dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl