Ryzyko działalności inwestycyjnej przedsiębiorstw

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816262
biznes, finanse

Podejmowanie przez przedsiębiorstwa działalności inwestycyjnej jest zwykle obarczone ryzykiem i często zależy od możliwości zabezpieczenia się przed jego ujemnymi skutkami. Autorka, profesor Politechniki Częstochowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu, przeanalizowała więc rolę i znaczenie inwestycji zarówno dla przedsiębiorstw, jak i całej gospodarki. Omówiła istotę ryzyka (jego specyfikę, źródła, rodzaje i miary). Pokazała ryzyko wobec chłonności inwestycyjnej gospodarki, finansowych determinant procesów inwestycyjnych i struktury kapitału, a także wybrane aspekty zarządzania ryzykiem inwestycyjnym w przedsiębiorstwie.