Encyklopedia Audiowizualna Britannica: Zoologia I

Wydawnictwo: Kurpisz
zwierzęta, zoologia
kamk

Wielka audiowizualna encyklopedia tematyczna składająca się z 24 książek, których zawartość stanowią zwięzłe artykuły hasłowe przygotowane przez wydawców Encyklopedia Britannica oraz wydawnictwo Kurpisz SA, a także 24 DVD z filmami dokumentalnymi przygotowanymi przez prestiżowe uniwersytety i instytucje naukowe Unii Europejskiej oraz Ameryki Łacińskiej.

źródło opisu: Axel Springer 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Bardzo dobra pozycja, która zawiera większość najważniejszych haseł z zoologii. Warto mieć w domu taką książkę, by móc w dowolnej chwili sprawdzić wiadomości o konkretnym zwierzęciu (lub chociaż o rodzinie, do której interesujący nas gatunek należy). Pozycja zawiera dużo zdjęć poglądowych, 1-3 na stronę. Wypada dodać, iż ta część zawiera hasła zaczynające się na litery od "A" do "O".
Niestety jako że jestem wybredna jeśli chodzi o literaturę popularnonaukową dotyczącą Zwierząt, zastanawiało mnie na jakiej zasadzie dobrane zostały hasła- czasem opisywana jest rodzina, w wielu przypadkach- poszczególne gatunki (gatunek jest to najmniejsza jednostka w systematyce, wyjąwszy podgatunek). Rzecz jasna objętość książki sprawiła, że pominięto wiele rodzin zwierząt, co chyba sprawiło mi największy zawód to brak niektórych "haseł"- choćby astryldów, dość licznej rodziny przepięknych ptaków, żyjących w Azji, Australii i Afryce, z których to wiele gatunków ptaków znalazło stałe miejsce w...

| 2016-06-22
gorofil | 2016-05-21
Justyna | 2015-08-07
Farfalla_Blu | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, W kolekcji.
Ela | 2014-01-11
MONICZKA | 2012-05-22