Star Wars: Mroczne Czasy. Tom 1: Ścieżka donikąd

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars: Mroczne Czasy (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: Dark Times Volume 1: The Path to Nowhere
komiksy
Iwo

Przez tysiąc pokoleń Rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w starej Republice. Potem nastały mroczne czasy... Czasy Imperium. Ścieżka donikąd to pierwszy tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się na początku istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki. Na planecie Coruscant Darth Vader czeka, aż jego Mistrz ujawni swoją wizję budowy wielkości Imperium. Na Nowym Plymptonie Mistrz Jedi Dass Jennir dowodzi armią nosauriańskich separatystów w wojnie z Imperium. Wojnie, która już została przegrana. Co dalej? Jaką drogę wybierze Jennir - pozostanie wierny ideałom Jedi, czy wstąpi na ciemną ścieżkę, by walczyć o sprawiedliwość? Po wojnach klonów i unicestwieniu zakonu Jedi nastały mroczne czasy. Rysuje się ponura przyszłość, zło zyskuje przewagę, a wszystkie ścieżki zdają się prowadzić donikąd... Wydarzenia przedstawione w tej opowieści mają miejsce około dziewiętnaście lat przed bitwą o Yavin i dzieją się zaraz po przygodach bohaterów prequelowej trylogii filmowej - Star Wars część III.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

comboometga | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 20 lipca 2015

Pierwszy komiks ze świata Gwiezdnych Wojen, który miałam przyjemność poznać bardzo mnie zainteresował. Żałuję jedynie tego, że był taki krótki i przeleciał mi szybko przed oczami, z chęcią poznam kolejne części. Poczekam, aż drugi tom zostanie zwrócony do biblioteki i zabiorę się za niego.
Rysunki były wykonane naprawdę cudownie. Słowa nie były tak bardzo przekonujące i prawdziwe jak mimika twarzy postaci lub ich oczy, kilka razy złapały mnie za serce.
Naprawdę warty poznania!

Antagonista Esklaważu | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Przyzwoity komiks z przyzwoitej serii w uniwersum SW.

| 2018-01-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Kolejna bardzo fajna seria dłuższych opowieści wydanych w Polsce, uroku dodaje czas akcji, zaraz po 3 filmowej części. Jesteśmy świadkami tytułowych mrocznych czasów, gdy do władzy doszli Sithowie a Vader poluje na Jedi. Mamy dość oryginalną historię gdzie Jedi ucieka i opiekuje się młodzikami podczas gdy jest ścigany przez Imperium, ale to nie wszystko. Nie ma co zdradzać fabuły i warto samemu przeczytać.

Styl graficzny cieszy oko, ładne i pełne kolorów obrazki. Na minus jest długość opowieści, tylko 7 tomów, o ile mi wiadomo miało być dłużej ale coś nie wyszło i trzeba było wcześniej zakończyć. Mimo wszystko jest to jeden z ciekawszych komiksów, bardziej poważne wydanie "Star Wars Rebels" animowanego serialu ;) więc pozycja obowiązkowa dla każdego fana.

Michał Omelaniuk | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Świetna rysunki i świetna opowieść umiejscowiona w epoce mało znanej fanowi Gwiezdnych Wojen

Kamil | 2018-03-06
Przeczytana: 2011 rok