Moje widzenie rzeczywistości

978-83-7722-079-5
beletrystyka, literatura, kultura
popularnonaukowa
Kamila

Józef Wasilik, lat 79, jest też autorem książki „Bastard na łonie Macochy” oraz szeregu artykułów publikowanych w pismach „Zielone Brygady” i „Optymalni”. W książce „Moje widzenie rzeczywistości” przedstawiam swoje poglądy na różne zjawiska i fakty, prawa fizyki i biologii, w tym na temat Niepojmowalnej Mocy, obecnej w przestrzeni, która to moc – według mnie – była i jest inspiracją do...

W książce „Moje widzenie rzeczywistości” przedstawiam swoje poglądy na różne zjawiska i fakty, prawa fizyki i biologii, w tym na temat Niepojmowalnej Mocy, obecnej w przestrzeni, która to moc – według mnie – była i jest inspiracją do tworzenia i przekształcania materii i życia organicznego w Kosmosie.

Przedstawiłem również pogląd na powstanie ludzkich ras kolorowych i jasnoskórych, na zagadkę grzechu pierworodnego oraz jego zgubnych skutków, którym żadna władza ani religia nie potrafi skutecznie się przeciwstawić.

Wskazałem na wielu przykładach, do czego doprowadziło żywiołowe zmieszanie w jednej istocie zwierzęcych instynktów, biologicznego nieprzystosowania do ziemskiego klimatu i przyrody oraz wysokiej inteligencji.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2010

źródło okładki: http://novaeres.pl

malineczka74 | 2011-03-18
Przeczytana: 18 marca 2011

Gdzieś w jakimś filmie słyszałam tekst "Mądrego i warto posłuchać " , a tym razem ja napiszę "Mądrego warto poczytać "! Książka autorstwa Wasilika jest bowiem bardzo mądra , a autor zawarł w niej niezwykle celne moim zdaniem rozważania na temat spraw kluczowych dla ludzkości. Jest to książka popularnonaukowo- filozoficzna , ale napisana w bardzo przystępny sposób i choć nie brak w niej zagadnień z poważnych dziedzin typu genetyka , archeologia , filozofia ,fizyka czy chemia - te informacje są jednak podane w sposób bardzo ciekawy i logiczny. Autor nie zanudza nas typową wiedzą podręcznikową , ale rozważa , a w zasadzie podsumowuje okres istnienia naszej ludzkiej rasy na planecie będącej naszym domem. I może dla wielu z Was poglądy tego 79- letniego inżyniera wydadzą się kontrowersyjne i odważnie, to nie brak im logiki.
Wasilik zdecydowanie krytykuje ludzi , którzy tak na przestrzeni lat swej egzystencji zniszczyli swoje środowisko. Nie pochwala nadmiernego instynktu do rozmnażania...

Anja | 2015-01-22
Jantarka | 2013-12-29