Star Wars: Dziedzictwo. Tom 1: Złamany

Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars Legacy Volume #1: Broken
komiksy
Iwo

Komiksowa kontynuacja "Gwiezdnych wojen" - znanej serii filmowej George'a Lucasa. Od wydarzeń opowiedzianych w "Powrocie Jedi" minęło ponad sto lat. W kosmosie pojawiło się nowe zło, które rozbija odrodzone Imperium i dąży do zniszczenia ostatnich spośród Jedi.Choć ich moc słabnie, Jedi trzymają się ostatecznej nadziei związanej z Cade'm Skywalkerem, spadkobiercą swego rodu. Ten jednak zmaga się z własną przeszłością, odrzuca tożsamość Jedi, jest bezdusznym łowcą nagród, którego nie interesuje wypełnianie jakichkolwiek misji.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

| 2018-01-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Średnio mi seria Dziedzictwo przypadła do gustu, nie jest to już typowa opowieść o Jedi czy fajna przygoda, sami bohaterowie mimo, że jeden z nich na nazwisko ma Skywalker nie są aniołkami. Historia jest ciekawa, mroczna i brutalna. Galaktyka jaką znaliśmy po pokonaniu imperium nie istnieje, nie jest za wesoło a u władzy znowu są Sithowie a Jedi znowu w odwrocie.

Jak mówiłem średnio mi podeszła ta seria, co nie znaczy że mi się nie podobało :) wszystko jest po prostu inne, bardziej szare, nie ma już specjalnie podziału na dobrych i złych. Dodaje to na pewno ciekawego klimatu i powiew świeżości. Z minusów to bym najbardziej narzekał na bohaterów, według mnie nawet nie umywają się do wesołej paczki z Rycerzy starej republiki. Ale co kto woli, na pewno warto przeczytać, zwłaszcza że jest to długa seria co pozwoliło rozwinąć historię i wiele wątków a nie upchać całą przygodę w jednym krótkim tomie.

Antagonista Esklaważu | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Chyba najlepsza seria w świecie Star Warsów.

| 2013-02-03

W zasadzie nie chciałem umieszczać komiksów w swej internetowej biblioteczce, ale akurat ten na to zasługuje. Jest wyśmienitą kontynuacją historii Skywalker'ów, Jedi i Sithów. Posiada wiele z tego, co było interesujące, wciągające i wartościowe w filmach. Dodatkowo jest rysowany przez Jan Duursemę.

RobbVM | 2014-12-30

Założę się, że Gwiezdne Wojny to dzieciństwo (lub dorosłe życie) wielu z nas. W zainteresowaniu po filmowej sadze sięgnąłem po komiksową i nie jestem zawiedziony. Ciekawy i ciut zawiły początek, całość w porządku ;)

SarmatAE | 2018-02-17
miszlun2000 | 2017-12-26