Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera

Tłumaczenie: Janusz Błaszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
American Prometheus. The triumph and tragedy of J. Robert Oppenheimer
biografia,
hunter

Jest to pierwsza pełna biografia J. Roberta Oppenheimera - "ojca bomby atomowej". Był on najsławniejszym fizykiem swojego pokolenia, jednym z najbardziej podziwianych, najczęściej cytowanych i pytanych o zdanie ludzi na świecie. Miał wyjątkowy urok osobisty i charyzmę, nie brakowało mu błyskotliwości i ambicji.

nina | 2012-09-23

Oppenheimer był niezwykłym i utalentowanym człowiekiem oraz niewątpliwie przyszło mu żyć w ciekawych czasach. Z jednej strony pierwsza połowa XX wieku to złoty okres fizyki teoretycznej, z drugiej stytuacja polityczna na świecie, zaangażowanie USA w II wojnę światową, wygrany wyścig USA w budowie bomby atomowej oraz tego konsekwencje sprawiły, że fizyk stanął na społeczno-politycznym świeczniku. Książka świetnie oddaje klimat tamtych czasów, pełen intryg, napięć, a przy tym strona po stronie konsekwentnie kreuje psychologiczny obraz Oppenhaimera. Polecam!

Anna Ochocka | 2012-02-11
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Idealnie czuć klimat zagrożenia nuklearnego i zimnowojenną paranoję. Plus historia wynalazcy bomby atomowej, naukowca, odludka, dziwaka, humanisty :-)

Redo | 2015-10-05
Przeczytana: 03 lipca 2015