Serce do gry

Seria: Nowa proza polska
Wydawnictwo: Świat Książki
9788324722099
Dorota_1988

Opowieści o poplątanych ludzkich losach, o miłości, stracie, samotności i o tym, że życie jest nieprzewidywalne i potrafi nas nieoczekiwanie wynagradzać. Co przydarzyło się Arnoldowi, anonimowemu alkoholikowi, podczas wycieczki do Odessy? Czego dowiedział się Wowro, kontaktując się ze swym chorym ojcem po latach przerwy? Jak zmieniło się życie pewnego rencisty po napisaniu listów do wszystkich, od których kiedykolwiek dostał wizytówki? Elegancki styl, zaskakujące puenty.

Natalia | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

"Imiona spotykają imiona, nazwiska przedstawiają się nazwiskom, losy oplatają losy. Pożądania obejmują pośladki. Marzenia toną w uśmiechach. W pudłach samochodów człekokształtne stwory przytulają uszy do elektronicznych aparacików, komórka stała się już przysadką mowy".

Dwanaście opowiadań, dwanaście różnych rzek, odgałęzień, których z pozoru nie łączy nic wspólnego. Z pozoru.
Gdy tak staniemy na brzegu i zagłębimy się w toń tych opowiadań, zobaczymy w każdym z nich zdecydowaną polskość, polskość życia, które ma słodko-gorzki smak, chociaż jednak bardziej ten gorzki, do czego nie chcemy się przyznać.
Szumią, płyną, zbierają po drodze wszystkie śmieci i cały muł z dna człowieczeństwa, czasem zatrzymają się na moment na jakiejś przeszkodzie.
W końcu, w ostatnim opowiadaniu, łączą się w jeden ocean ludzkich problemów, jakże różnych, jakże podobnych.

Miśka | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Przepięknie plecione historie, jedna z tych książek, na które trafia się przypadkiem, a potem ma się w głowie przez długi, długi czas. Polecam gorąco.

| 2018-05-01
Przeczytana: 2018 rok