Wspomnienia Egzorcysty Moje życie w walce z szatanem

978-83-7424-800-6
walka, wywiad,
religia
hunter

Najbardziej znany na świecie egzorcysta, włoski paulista ks. Gabriele Amorth opowiada Marco Tosattiemu o walce, jaką już od wielu lat prowadzi z Szatanem. książka nie jest klasycznym wywiadem, ale zachowuje styl opowieści przeplatanej przywołaniem najtrudniejszych przypadków szatańskich dręczeń i opętań oraz autentycznymi świadectwami osób. Światową popularność zdobyła dzięki niezwykłej szczerości ks. Amortha, który m.in. zdradza tajemnicę, dlaczego Szatan tak bardzo nienawidził Jana Pawła II, oraz odkrywa własną prawdę o działaniu Złego, także wśród duchowieństwa. Książka wzbudziła wiele emocji i wybrzmiała szerokim echem w światowych mediach.

CallStorm | 2015-08-05
Przeczytana: sierpień 2015

W obszernym wywiadzie ks. Gabriele Amorth porusza wiele ważnych i ciekawych tematów dotyczących zła, demonów i przyczyn opętań - dzieląc się z czytelnikiem konkretnymi informacjami na różne (nie tylko diabelskie) tematy. Ta książka to przede wszystkim silne świadectwo wiary i ofiarności podczas pełnienia posługi egzorcysty. Za każdym razem kiedy brałem ją do ręki czułem się obserwowany i mam nadzieję, że był to mój anioł stróż na fakultetach.

grzech-pierworodny | 2011-10-05
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Gabriele Amorth jest głównym egzorcystą Watykanu. Jest postacią znaną na arenie międzynarodowej, głównie za sprawą swoich książek. W 2002 roku powiedział, że w książkach o Harrym Potterze, są elementy nawiązujące do księcia ciemności oraz, że propagują białą magię, której nie można określić jako dobrej, gdyż magia jaka by nie była zawsze pochodzi od Zła.

Książka jest moim zdaniem uzupełnieniem dwóch wcześniejszych pozycji Amortha „Wyznania egzorcysty” oraz „Nowe wyznania egzorcysty” . Bogate doświadczenie księdza obfituje w tyle zadziwiających historii, że starczyłoby na kilkanaście innych książek. Jest napisana w formie wywiadu i można ją czytać na wyrywki. Do każdego ważniejszego zagadnienia mamy świadectwa osób które doświadczyły na własnej skórze działanie świata nadprzyrodzonego.

Poruszony temat na pewno jest obszerny, jednak Amorth w swoich książkach z uporem powtarza jak ustrzec się przed kontaktem z siłami nieczystymi i gdzie się zwrócić w ewentualnej potrzebie. W...

BlackLady19 | 2016-08-31
Anna | 2016-08-18