Fenomen żydowski? Ze studiów nad etniczną aktywnością

Tłumaczenie: Jerzy Morka
Wydawnictwo: Wektory
Understanding Jewish Influence - A Study in Ethnic Activism
83-918847-8-3
Żydzi, polityka, kultura żydowska
n0e

Polskie wydanie kontrowersyjnej książki Understanding Jewish Influence: A Study in Ethnic Activism Autor, przedstawiając dystynktywne cechy żydowskiej kultury i osobowości, drobiazgowo ukazując je na przestrzeni dziejów, wykorzystuje zarówno żydowskie, jak i nie-żydowskie udokumentowane źródła.

źródło opisu: http://www.empik.com/fenomen-zydowski-kevin-macdonald,347900,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_135.html

MoniaJ | 2015-08-24
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Z całym szacunkiem dla wysiłku autora niestety mam wrażenie, że początkowe rozdziały służą usprawiedliwieniu postawy antysemickiej w końcowych rozdziałach. Ale być może to mój subiektywny odbiór. Szanuję i podziwiam Żydów za ich wielowiekową konsekwencję w osiąganiu globalnego sukcesu i potępiam jednostronna ocenę ich społeczności, opartą w większości na zwykłej zawiści i zaślepieniu religijnym. Polecam tę pozycję jako zwarte zestawienie cech zbiorowści żydowskiej, ale nie zachęcam do przyjmowania dosłownie końcowych wniosków wysnuwanych przez autora.

Sezar | 2016-07-14
Na półkach: Żydzi, Posiadam, Przeczytane