Jeż Jerzy: Egzorcysta

Wydawnictwo: Egmont Polska
komiks, jeż jerzy, egzorcysta
komiksy
mozartiwieloryb

Cykl humorystyczny o zwariowanym Jeżu Jerzym, który w realiach współczesnej Polski wydaje wojnę dresiarzom i skinom, a także bezlitośnie wyśmiewa się z naszym narodowych wad i słabości. Jeż w wydaniu dla dorosłych ukazywał się na łamach "Ślizgu", a jego mutacja dla dzieci - w "Świerszczyku". Wydania albumowe przeznaczone jest tylko dla dorosłych. Scenarzystą serii jest Rafał Skarżycki, a rysownikiem - Tomasz Lew Leśniak - obaj znani m. in. z publikowanych w prasie komiksów "Tymek i Mistrz".

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

mozartiwieloryb | 2010-12-08
Przeczytana: 05 grudnia 2010

Ciężko jest napisać opinię o komiksie. A tym bardziej o polskim komiksie. O tak BARDZO polskim komiksie.

Co tam Jeż. Co tam Ksiądz czy Demon.

Dla mnie zbyt brutalny, bom wrażliwa dusza.
Ale mocny. Dobitny.
Perwersyjny obrazkowo.