Szlachetna firma

Wydawnictwo: Centrum Kreowania Liderów S.A.
biznes, finanse

Książka Toma Lloyda jest wynikiem fascynacji autora biznesem i filozofią. Główne tezy tej książki opierają się na trzech podstawowych przekonaniach : firmy są odczuwającym, inteligentnym gatunkiem pozaludzkim na wczesnym etapie rozwoju, ekonomia biznesu podlega również dynamicznym procesom ewolucji, ostatnie zmiany, w układzie świata przedsiębiorstw, przyczyniają się do powstania strategii wewnętrznych i zewnętrznych, które są szlachetniejsze tzn. czułe na etyczne, moralne i socjologiczne uwarunkowania, w przeciwieństwie do strategii tradycyjnych.

Marcin Trybek | 2015-05-02