Żydoptak

Tłumaczenie: Zbigniew Białas
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Wybór z: "The magic barrel"
83-08-01900-5
Agnieszka

Książka stanowi wybór z utworów powstałych w ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci. Życie amerykańskich Żydów nabiera tu osobliwych wymiarów magii i tajemnicy. Zwykły los odsłania swoją dziwność, w każdej codziennej czynności tli się szaleństwo.

Maciej DW | 2017-01-14

Czytałem tę książkę bardzo dawno temu. Opowiada o środowisku Żydów w Ameryce i konflikcie, jaki następuje na styku kultur, religii i tradycji... Nie pamiętam jej dokładnie, ale pamiętam, że zrobiła na mnie spore wrażenie. A z losów bohaterów pamiętam do dzisiaj to, że w dorosłym, męskim wieku można nawet chcieć się obrzezać, jeśli się naprawdę kocha... A że to boli? Miłość często boli. Zwłaszcza ta prawdziwa.

Bałucki | 2015-12-24
książek: 1935